İzmir Bayanları Evlilikten Çok Aşkı Neden Tercih Eder

İnsanların en temel ihtiyaçlarından birisi sevmek ve sevilmektir. Aidiyet hissini yaşamak adına şehirler kurup, aileler oluştururuz. Ailesi, arkadaşları, işi, sosyal hayatı olan birinin hayatında özel birisi yoksa; yine de kendini yalnız ve mutsuz hissedecektir. Aşkın yaşı yoktur derler, kalp her yaşta aşkla atmak istemektedir. Kadınlar ve erkekler için aşkın tarifi ve yaşanma şekli ise bambaşkadır. Kadınlar daha duygusal ve hassas olduklarından aşka erkeklere oranla daha çok önem verirler. Elbette bu duruma izmir escort kızları dahil değil onu en baştan söylemek gerekiyor.

İzmirli Kadınlar İçin Aşk Mı Evlilik Mi?

Ege’nin incisi, Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan İzmir’de yaşayan kadınlar için; evlilik yapmaktan çok, aşkı yaşamak daha önemlidir. Çünkü genel olarak ayakları üzerinde durabilen, kendi geçimini sağlayabilen İzmirli kadınların; bir erkeğin evlilik çatısı altında korumasına ihtiyaçları yoktur.

Evlilik Aşkı Öldürüyor Mu?

Evlilik aşkı öldürür” bu söz kime aittir bilinmez ama herkesçe bilinen bir sözdür. Peki evlilik aşkı gerçekten öldürmekte midir? Evli olup aşkı devam eden çiftler yok mudur? Öncelikle aşk nasıl bir duyguyu tanımlamaktadır ona bakmak gerekir. Aşk denilen şey; yeni tanışılan dönemde çiftler arasındaki heyecan mıdır?

Birini tanımaya başlarken duyulan merak mıdır? Kitaplara ve efsanelere konu olan gerçek bir duygu mudur? Kişiye göre aşkın tanımı ve yaşanma hali değişmektedir. Evlilik gerçekten aşkı öldürüyor mu? sorusunun cevabını ise yine kişiler belirlemektedir. Evlilik sorumluluğu altında ezilen ve romantizmin yok olduğu çiftler arasında aşk ölürken; ilişkilerine önem veren ve sorumlulukları paylaşan çiftler arasında ise aşk daha da artmaktadır.

Evlilikte Aşkı Canlı Tutmanın Yolları

Aşık olduğunuz kişi ile dünya evine girmek harika bir duygudur. En iyi anlaştığınız kişi ile kendi evinizin çatısı altında, istediğiniz zaman vakit geçirebilme imkanına sahip olacaksınız. Bu durum aynı zamanda partnerinizin bilmediğiniz yönlerini göreceğiniz, birlikte yaşarken zorlanacağınız anların da olması demektir. Evlilikte aşkı canlı tutmak için ise; küçük çabalar yeterli olmaktadır.

Evli iken doğal hallere şahit olmak kişilerde rahatlıkla beraber, gevşeme duygusunu da beraberinde getirir. Bakımlı ve özenli olmayı evli iken de ihmal etmemelisiniz. Ayrıca eşinizle beraber vakit geçirebileceğiniz, özel anlar oluşturmalısınız. Birlikte film izlemek, akşam yemeğinizi yerken açacağınız bir müzik ile daha keyifli bir ortam oluşturmak, partneriniz için küçük hediyeler almak, özel günleri unutmamak ve sürprizler yapmak; ilişkinizi de aşkınızı da canlı tutmanız için küçük adımlara örnek olarak verilebilir.